Samochody miejskie to pojazdy mechaniczne które służą do przewożenia ludzi oraz ich towarów czy bagaży. Samochody te są zazwyczaj małe co powoduje że są ekologiczne oraz spalają małe ilości paliwa dzięki czemu możemy pokonywać większe ilości kilometrów mniejszym kosztem. Najczęściej też przerabiane są też na gaz dzięki czemu możemy małym kosztem przemieszczać się po mieście i nie tylko. Samochody te są także bardzo tanie co powoduje że są często kupowane przez kierowców w dzisiejszych czasach. By poruszać się tym samochodem potrzeba mieć ukończone 18 lat , posiadać dowód osobisty oraz mieć ukończone prawo jazdy kategorii B. Samochody miejskie nie są zbyt mocne. Lecz do przemieszczania po mieście nie potrzeba większej mocy. Jedynym minusem tych samochodów jest to że najczęściej są one małe i niezbyt wygodnie się jeździ z czterema pasażerami. Samochody te najczęściej są trzy drzwiowe. Zdarzają się oczywiście samochody miejskie które mają 5 drzwi. Są jednak rzadkością. Samochody te często kupowane SA przez kobiety oraz młodych kierowców. Bardzo łatwo się je prowadzi a ze względu na jego moc nie można nimi poszaleć. Samochody te SA bardzo tanie. Można je kupić na różnego rodzaju giełdach czy na aukcjach internetowych nawet za 8 tysięcy, a więc nie jest to tka dużo na dzisiejsze czasy. Oczywiście za taką cenę nie powinniśmy spodziewać się jakiegoś super szybkiego samochodu. Są one słabe ale na pewno wystarczające do jazdy po mieście dla kobiet. Nowe samochody w salonie możemy kupić za nawet 20 tysięcy co powoduje że nie jest to aż tak dużo. Zawsze lepiej dołożyć i mieć nowy samochód kupiony w salonie. Salonów i producentów samochodów miejskich nie brakuje w całym naszym kraju oraz na całym świecie. Jest bardzo dużo marek oraz firm produkujących samochody miejskie. W Polsce niestety nie ma żadnej firmy czy koncernu produkującego tego typu samochodów miejskich. Samochody najczęściej są sprowadzane zza granicy. Samochody te są tańsze. Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup jakiegoś samochodu za granicą. Jedynym problemem jest jego przywóz do naszego kraju.

Samochody Audi należą do grona tych marek, które nie wymagają zachęcania, ani specjalnych reklam, aby przyciągnąć klientów.
Firma ta specjalizuje się przeważnie w produkcji dużych wersji wytwornych pojazdów, które są uniwersalne. Można wybrać się nimi zarówno na ważne spotkanie biznesowe, pojechać na przykład nim z wizytą do przyjaciół, jak również wybrać się na ekstremalną wyprawę przez ostre zakręty i wyboje. Wszystkie te opcje są możliwe, ponieważ wszystkie części tego samochodu są najwyższej jakości, a także dbają one o bezpieczeństwo pasażerów i ich komfort poprzez nowatorskie rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że jazda tym samochodem to czysta przyjemność.
Ze względu na dużą wszechstronność, jaką mają wszystkie modele tej marki, klientami salonów samochodowych są klienci z różnych grup społecznych. Przeważnie decydują się na zakup ze względu na dużą przestrzeń, funkcjonalność i niezawodność tej znanej marki. Wszystkie te cechy nie umniejszają jednak tym samochodom wytworności.
Samochody Porsche to jedne z najpopularniejszych marek na świecie. Wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, a grono sympatyków tego typu maszyn wciąż się powiększa.

Do niedawna marka ta była głównie kojarzona szybkimi sportowymi autami albo z kabrioletami. Jednak od jakiegoś czasu można kupić również modele, które mają, na przykład większy bagażnik albo cztery siedzenia. Tego typu modernizacje mają na celu przyciągnięcie nowych klientów, dla których liczy się nie tylko szyk i zawrotna prędkość, ale również funkcjonalność samochodu.
Pomimo to najczęściej nabywcami takich pojazdów są przeważnie ludzie, którzy mają duże zasoby pieniężne i w ten sposób chcą zaimponować albo zwrócić na siebie uwagę.
Do licznej grupy można także zaliczyć kolekcjonerów, którzy mają w swoich obszernych garażach co najmniej kilka modeli.
Zdarzają się też takie przypadki, że samochody takie jak Porsche, robione są na specjalne zamówienie. Takie auta są o wiele droższe, ale gwarantują, że nikt więcej nie będzie mógł się poszczycić posiadaniem unikatowego okazu.

Żadna marka nie jest tak poważana, jak Mercedes. Co sprawia, że jest ona taka wyjątkowa?
Mercedes to przede wszystkim właściwe rozwiązania technologiczne, dzięki którym firma dokonała takiego wyczynu, jak połączenie luksusu z bezpieczeństwem i funkcjonalnością oraz dużych przestrzeni z możliwościami jej wykorzystania w taki sposób, żeby komfort jazdy był jeszcze większy.
Jest to jedna z tych marek, które nie podążają za modą, ani wymogami klientów. W przeciwieństwie do innych rodzajów firm z branży samochodowej, które chcą pozyskać klienta przez spełnianie jego różnych kaprysów, mercedes wyznacza własne trendy.
Modele te mają niepowtarzalny szyk, dlatego są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nawet z daleka nie można jej pomylić z żadną inną firmą z tej branży.
Jednak firma ta oprócz aut, zajmuje się również produkcją autobusów, które zalicza się do czołówki najlepszych, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wyposażenia, co powoduje, że wiele ludzi myśląc o wymarzonym samochodzie, ma na myśli właśnie tę markę.
Jaguar to samochód, który ma bardzo wielu nabywców. Jest to ten rodzaj marki, której nie trzeba reklamować.
Firma samochodowa ma w swojej ofercie sprzedaży wiele wersji danego modelu, ale największym zainteresowaniem cieszą się pojazdy sportowe. Nowe rozwiązania technologiczne spełniają wymogi wielu kapryśnych klientów. Opływowy kształt jak i nowy rodzaj silnika, dzięki któremu można osiągnąć „setkę” w mniej niż pięć sekund, przyciągają bardzo wielu amatorów tej właśnie marki, oferującej luksus w najwyższym stopniu.
Wśród grona potencjalnych klientów są też koneserzy i kolekcjonerzy, którzy już mają co najmniej jednego Jaguara, z którejś serii. Największym powodzeniem cieszą się wszelkie auta o kolorze srebrnym metaliku.

Nie jest też inaczej, jeśli chodzi o tę markę. Być może wiąże się to z tym, że samochody mają wówczas więcej uroku, przez co robią lepsze wrażenie, zwracając uwagę na wyjątkowy kształt, który podkreśla jego elegancję. Kolor ten, co ciekawe, jest preferowany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

Motoryzacja bardzo rozwinęła się od jakiegoś czasu. Bardzo dużo nowych samochodów powstawało dzięki którym możemy podróżować po całym świecie. Wiele pojazdów powstało by łatwiej było pracować. Powstały różnego rodzaju samochody dzięki którym możemy pracować w polu czy też pomagają przy budowie domów czy dróg. Dziś omówię bardzo ważny pojazd używany w polu. Jest nim ciągnik rolniczy inaczej zwany traktorem. Ciągnik to masywny pojazd. Posiada 4 koła z tym że 2 tylne koła Są o wiele większe. Pomaga to w pracy w polu. Stare traktory nie posiadają kabiny dla kierowcy. Ciągnik ma tylko jedno siedzenie dla kierowcy, a więc nikt nie może się poza kierowca nim poruszać. Nowe ciągniki mają obudowę oraz duże koła zarówno z przodu jak i z tyłu. Najnowsze ciągniki mają też znacznie ładniejszy wygląd oraz są znacznie bardziej mocniejsze. Ciągnik ma bardzo dużą moc ale i tak jego prędkość maksymalna jest mała. Jednak ciągnikowi nie potrzebna jest duża prędkość. W polu nawet to by przeszkadzało. Często ciągniki mają dwa tryby. Zwykły i terenowy. Terenowy jest włączany w pracy na roli. Jest to bardzo przydatne. Ciągnikiem bardzo łatwo się kieruję. Podobnie jak samochodem osobowym. Ma 3 pedały tak jak samochód. Ciągnik posiada bardzo dużo przycisków oraz gałek które są bardzo potrzebne.

Dzięki ciągnikowi możemy przewozić różne maszyny które nie maja swojego napędu. Traktor może przewozić np. przyczepki czy różnego rodzaju bardzo potrzebne narzędzia jakimi są bez wątpienia palownica czy brona. By poruszać się ciągnikiem także potrzeba mieć prawo jazdy. Wiele ludzi robi traktory domowym sposobem. Traktor jest bardzo przydatny w gospodarstwie domowym ponieważ można do niego stosować różne narzędzia rolnicze. Narzędzia te najczęściej doczepia się z tyłu traktora. Bardzo często w nowych traktorach są zaczepy gdzie ki którymi można zaczepić np. przyczepkę z przodu. Jest to bardzo przydatne. Nowe traktory kupione w salonach są bardzo drogie więc bardzo dużo rolników pożycza różne maszyny od znajomych lub robią je sami.

Dźwig to olbrzymia maszyna czy konstrukcja która służy do przestawiania różnych elementów budowy. Dużo ludzi na dźwig mówi żuraw. Żurawie najczęściej używane są na budowie. Dźwigi zazwyczaj mają żółty kolor. Żurawie to prawie najwyższe maszyny na budowach. Posiadają 2 długie konstrukcję. Jedną pionową która jest bardzo długa ponieważ może mieć nawet 100 m oraz na tej pionowej ramie pozioma konstrukcja. Jedną część ma bardziej wystawioną w jedna stronę czyli tam gdzie zaczepione są specjalne liny oraz haki służące do przenoszenia elementów budowy. Z drugiej strony zawieszone są betonowe klocki które służą do wyważenia żurawia. Żurawie najczęściej konstruowane są na miejscu budowy przez inne tego typu urządzenia ze względu na jego wielkość. Bywają także żurawie które umieszczone są na samochodach. Niestety te dźwigi nie są tak duże i tak masywne jak te stojące na ziemi. Żurawie mogą przenieść ogromne ciężary dlatego jego konstrukcja musi być niezwykle wytrzymała.

Przy składaniu żurawia liczy się dokładność ponieważ mała pomyłka może spowodować katastrofę na budowie. Operator żurawia ma swoją kabinę które może jeździć w górę i w dół. Żuraw jest kierowany specjalnymi przyciskami oraz Joystickami. Opanowanie takiego dźwigu jest bardzo trudne oraz wymaga dużej precyzji. Żuraw przewożony jest na miejsce budowy przez specjalne ciężarówki które mają inne niż zwykle naczepy. Ze składanie dźwigu w jedna część zajmuje około 2 dni. Składanie go po skończonej pracy jest znacznie krótsze. Żuraw jest to bardzo przydatne urządzenie na budowie. Bez niego trudno było by przenosić różnego rodzaju betonowe klocki rób inne ciężkie przedmioty. Żuraw budowlany jest na prawie każdej budowie. Żuraw może przenosić różne przedmioty które ważą nawet do 80 tysięcy kg. Jak widać musi być to potężne urządzenie. Operatorzy tych wielkich konstrukcji za swoją prace są bardzo dobrze nagradzani więc w Polsce nie brakuje więc ludzi którzy z tymi wielkimi maszynami chcieliby związać swój przyszły zawód.

Bmw to jedna z najlepszych marek na świecie. Poza wspaniałymi samochodami ma w swojej ofercie także motocykle i bolidy. Marka ta nieprzerwanie kojarzy się przede wszystkim z niesamowitą prędkością.
Najczęściej nabywcami takich pojazdów są przeważnie miłośnicy, którzy dysponują bardzo wysokimi środkami finansowymi, dzięki którym mogą sobie pozwolić nawet na najbardziej kosztowny samochód tej marki.
Kolekcjonerzy też stanowią silną grupę potencjalnych klientów, którzy często jeżdżą po świecie, żeby wyłuskać dla siebie wyjątkowe okazy. Często zdarza się, że mogą się oni pochwalić całkiem sporą galerią różnych modeli, które zazwyczaj znajdują się w pokaźnych garażach.
Często też są tacy, którzy składają firmie zamówienie na zrobienie specjalnego modelu, który posiadałby zarówno kształt, jak i wyposażenie, odpowiadające wymaganiom klienta. Cena takich modeli jest zwykle ustalana przez firmę. Można się spodziewać, że koszty są w związku z takim życzeniem będą znacznie wyższe niż standardowa cena modelu z salonu.
Wielu mężczyzn marzy, aby móc pochwalić się swoim samochodem.

Bo wielu z nich stawia na równi swoją kobietę wraz ze swoim samochodem, co nie za bardzo podoba się tym pierwszym. Jak wiemy kobiety chcą być traktowane jak jedyne w swoim rodzaju, jak coś najlepszego pod słońcem, a na pewno tak nie jest gdy ich mężczyzna spędza prawie cały dzień w garażu dopieszczając swoje cacko. Dla mężczyzny jego wóz jest jedyny i niepowtarzalny. Nie ma więc powodu, aby się dziwić dlaczego facet zamiast spędzać miło czas z kobietą na przykład na zakupach lub z wizytą u teściowej woli zająć się swoim „maleństwem”. Dobrą wskazówką dla kobiet, których mężczyźni zajmują się częściej swoim samochodem niż nimi jest, aby nie stawały nigdy na drodze między samochodem, a jego właścicielem, chcąc aby zwrócił na nią uwagę, ponieważ może to dać zupełnie odwrotny skutek niż zamierzony. Mężczyzna może wręcz pokłócić się ze swoją drugą połówką co w przyszłości może choć nie musi skutkować rozpadem związku. Dlatego tak ważne jest aby potrafić rozdzielić czas na pieszczenie samochodu i swojej drugiej połówki.

Jest tylko jedno miejsce, w którym znajdziemy masę kluczy i innych tego typu rzeczy. Tym miejscem jest oczywiście warsztat samochodowy, w którym narzędzia samochodowe są czymś jak najbardziej naturalnym. Na tych kluczach zazwyczaj pracują całe pokolenia, gdyż są to narzędzia jednak drogie. Nieco rzadziej w warsztatach spotkać możemy narzędzia motocyklowe, gdyż zazwyczaj warsztaty nie specjalizują się w naprawianiu tego typu maszyn. Inną stroną medalu jest to, że trzeba się nieźle natrudzić, aby znaleźć naprawdę dobry warsztat, w którym pracują prawdziwi specjaliści, którzy faktycznie znają się na rzeczy, wiedzą co robią a do tego nie zedrą z nas skóry. Nic więc dziwnego, że warsztaty samochodowe pełne są różnego rodzaju kluczy takich jak na przykład klucze calowe. Mechanik samochodowy pracujący w warsztacie zarabia całkiem niezłe pieniądze a nie tak jak się wydaje wielu ludziom. Jest to jednak swego rodzaju specjalista, który musi znać się na tym co robi a przede wszystkim to kochać i być bardzo cierpliwym. Na świecie jest tylko paru takich ludzi, którym naprawdę warto powierzyć swój samochód, aby później móc spać spokojnie w nocy.
Produkty takie jak narzędzia samochodowe rzadko znaleźć można w normalnym domu. Mężczyźni rzadko kupują sobie do domu profesjonalne narzędzia za pomocą których mogą naprawić samochód tak samo dobrze jak ma to miejsce w warsztacie samochodowym kiedy pracuje prawdziwy specjalista. Również narzędzia motocyklowe rzadko, w którym domu się znajdą. Są to raczej rzeczy drogie, które nie są nikomu potrzebne to znaczy mogłyby być potrzebne gdyby ktoś czuł się na siłach naprawiać samochody lub po prostu miał do tego smykałkę.

Jednak w normalnym domu nie znajdziemy tego typu produktów właśnie dlatego, że są niepotrzebne, jak również dlatego, że narzędzia te są nieco zbyt drogie. Jedynym narzędziem jakie można znaleźć w prywatnym domu są klucze calowe. Produkt ten jest raczej ogólnodostępny i dobrze się go używana. Nie trzeba się wcale znać na rzeczy wystarczy tylko wiedzieć w jaki sposób i gdzie należy dokręcić, aby można było bezpiecznie wyjechać na ulicę. Inną stroną medalu jest cena specjalistycznych narzędzi przeznaczonych do warsztatów samochodowych. Jak wszystkie specjalistyczne urządzenia i te nie należą do takich i trzeba się nieźle wykosztować, aby je zdobyć.

Bardzo dużo ludzi w ciągu dnia przekracza jakieś wykroczenia. Mogą to być wykroczenia mniej lub bardziej znaczne. Jednak za każde z nich należy się mandat. Od kilku lat w polskim prawie drogowym istnieją pewne punkty które są nakładane na kierowców w czasie wykroczenia. Nazywają się one punktami karnymi. Takie punkty może nałożyć tylko i wyłącznie policjant z ruchu drogowego czyli drogówki. Punkty karne są nakładane zarówno na kierowców poruszających się samochodem, motocyklem, traktorem lub też innym pojazdem mechanicznym. W polskim prawie najczęściej stosuje się punkty karne w przedziale od czterech do dziewięciu. Kierowca może wykorzystać Az dwadzieścia cztery punkty karne. Gdy je jedna straci to automatycznie odbierane jest mu prawo jazdy które musi zda ponownie by móc poruszać się jakimkolwiek pojazdem mechanicznym po polskich drogach. Można jednak usunąć punkty karne. Służą do tego specjalne testy które trwają średnio cztery godziny i w tych testach instruktor mówi i najważniejszych rzeczach oraz o błędach jakie popełniają najczęściej kierowcy.

Zwykle do punktów karnych dokładany jest mandat który kierowca musi zapłacić z góry po złapaniu przez kierowcę lub też przez siedem kolejnych dni na poczcie lub w banku. Wydaje mi się że wprowadzenie punktów karnych było bardzo dobrym rozwiązaniem ponieważ coraz mniej jest piratów drogowych którzy z roku na rok zabijali coraz więcej ludzi. Jest taka możliwość by naraz nałożyć kare w punktach takie że odraz zabiera się prawo jazdy. Zwykle to piraci drogowi którzy przez jeden przejazd nałapali bardzo dużo wykroczeń sfilmowanych przez policje ich służbowym samochodem. Jednak bardzo rzadko się to zdarza w Polsce. Jednak są takie wyjątki. W Polsce bardzo dużo punktów karnych nakładanych są przez brawurową jazdę. Oznacza to bardzo szybko i nieumyślna jazdę. Myślę że z kilka lat policja polska poradzi sobie z falą nietrzeźwych kierowców oraz z piratami drogowymi którzy bez wątpienia zasługują na karę nałożenia punktów karnych.

Na pewno każdy słyszał choć raz o takich pojazdach mechanicznych jakimi są ciężarówki które służą do przewożenia towarów do sklepów i nie tylko. Są to pojazdy bardzo mocne oraz duże. Dzięki nim codziennie mamy świeży towar na sklepowych półkach. By prowadzić te wielkie monstery potrzeba mieć specjalne kwalifikacje które można zrobić prawie w każdym ośrodku to tego przystosowanym. Samochody te inaczej też zwane ciągnikami siodłowymi mogą przewozić ogromne ilości towarów. Jedyną wadą tych pojazdów jest to że spalają dużo paliwa oraz stwarzają ogromne zagrożenie dla innych kierowców oraz pieszych. Niestety niszczą także nawierzchnię jezdni. Od kilku lat obowiązuje zakaz jazdy w centrum miast. Do centrum może dojechał tylko i wyłącznie ciężarówka które zaopatruje sklepy w towary.

Ciężarówki to pojazdy przystosowane do jeżdżenia na długie dystanse. W kabinie kierowcy są 2 fotele oraz z tyłu jest kanapa gdzie można wygodnie się przespać i wypocząć po ciężkiej i nudnej pracy. Ciężarówki mogą podróżować między krajami które są odległe o bardzo długi dystans. Praca kierowcy jest bardzo trudna. Zaliczana jest to prac fizycznych. Przez długi okres musi siedzieć za kierownicą. W nocy jednak zamiast spać kierowca musi pilnować towaru za który jest zawsze odpowiedzialny. Kierowca zarabia bardzo dużo pieniędzy ale musi nie tylko dobrze prowadzić tą ogromną maszynę ale musi także być dobrym mechanikiem. Kierowcy muszą być zbadani wcześniej przez lekarzy by móc dostać prawo jazdy które jest niezbędne do kierowania ciągnikami siodłowymi. Ciągnik siodłowy jest bardzo uniwersalny ponieważ gdy chcemy przewieźć inny towar niż zwykle to nie potrzebujemy całego nowego samochody tylko musimy pożyczyć naczepę która możemy przyczepić do ciężarówki. Jest to duży plus ponieważ nie trzeba tracić pieniędzy na kolejne samochody dostawcze czy ciężarowe. Niestety ciągniki siodłowe jak i naczepy są bardzo drogie i zwykły człowiek nie może założyć firmy transportowej ze względu na koszty.

Na różnego rodzaju wyścigach samochodowych nigdy nie może zabraknąć podstawowych narzędzi. Narzędzia samochodowe to produkt, który każdy ze sobą zabiera. Obojętnie czy są to klucze calowe czy innego rodzaju narzędzia ważne, że ma się je ze sobą, bo nigdy nie wiadomo co się może stać. Tego typu wyścigi są bardzo specyficzne i dlatego trzeba zawsze pamiętać o zabieraniu ze sobą wszystkiego co może się przydać przy naprawie. Taka sama sytuacja ma miejsce w czasie wyścigów motocyklowych, na których nie ma mowy, aby narzędzi nie było. Narzędzia motocyklowe podobnie jak narzędzia samochodowe muszą towarzyszyć każdemu wyścigowi na wypadek, gdyby jakaś maszyna niespodziewanie się zepsuła lub gdyby stało się coś z pojazdem kogoś innego. Produkty takie jak klucze, śrubokręty czy inne specjalistyczne narzędzia muszą się znaleźć w każdym bagażniku czy schowku. Powiem więcej nie wypadałoby przyjechać na wyścigi bez tego typu rzeczy. Każdy szanujący się członek tego typu imprez z pewnością zabierze ze sobą chociażby podstawowy zestaw narzędzi.
Polska gospodarka rozrosła się na tyle, aby można było z całą pewnością stwierdzić, że obecnie można nawet przez Internet kupić praktycznie wszystko. Nie trzeba iść do sklepu i godzinami stać w kolejce, aby wybrać interesujący nas produkt.

Jeżeli chcemy mieć klucze calowe po prostu zamawiamy je na odpowiedniej stronie i po jakimś czasie otrzymujemy je pocztą. Tak samo sprawa ma się z wszelkiego rodzaju narzędziami. Wystarczy kliknąć lub wpisać „narzędzia motocyklowe” i poczekać cierpliwie aż wymarzony komplet narzędzi zjawi się u nas w domu. Sprawa dokładnie tak samo prezentuje się jeżeli chcemy kupić narzędzia samochodowe. Naciskamy odpowiedni link, płacimy a po kilku dniach paczkę przywozi kurier. My jesteśmy zadowoleni, gdyż oszczędziliśmy masę czasu, a czasami także pieniędzy a sklep po prostu na nas zarabia. Obecnie chcą cokolwiek kupić nie trzeba ruszać się z domu wystarczy być za pan brat z komputerem i wszystko można załatwić w znacznie prostszy sposób. Wystarczy nieco posiedzieć w sieci, aby kupić produkt najlepszy dla nas cenowo i jakościowo oczywiście.

Sporty motoryzacyjne są bardzo popularne w Polsce jak i na całym świecie. Jest bardzo dużo odmian sportów motoryzacyjnych które zazwyczaj kojarzone są ze sportami ekstremalnymi. Jednak można tak o nich też sądzić. Jednym z odmian tych sportów są wyścigi samochodowe które polegają na jak najszybszym przejechaniu danego odcinka. Oczywiście trasy te mogą mieć różne formy. Są trasy o których możemy powiedzie że są bezdrożami. Na tych trasach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych wypadków w których samochody wypadają z tras i często dachuje. Wypadki te mogą być bardzo niebezpieczne dla biorących udział w rajdach czyli dla reporterów i gapiów jak i dla samych kierowców i jego pomocników. Inne trasy są bardziej bezpieczniejsze. Jednak na tych trasach najczęściej kierowcy i jego samochody osiągają jak największe prędkości maksymalne. Innym sportem są wyścigi formuły 1 czyli specjalnych bolidów. Bolidy te osiągają często prędkości nawet do 300km/h. Przy wypadku przy takiej prędkości śmierć kierowcy takiego bolidu jest niemal pewna. Pojazdy te maja specjalne kabiny które wykonane są ze specjalnych, bardzo wytrzymałych tworzyw które zapobiegają urazów fizycznych kierowcom. Tory na których mogą jeździć bolidy muszą być w bardzo dobrym stanie.

Muszą być bardzo proste gdyż bolidy te maja niskie zawieszenie. Niestety wybudowanie takiej trasy jest bardzo kosztowne i w Polsce nigdzie nie ma takiego toru. W formule 1 występuje tylko jeden Polak jednak możemy być z niego bardzo dumni. Innym sportem motoryzacyjnym są wyścigi na quadach. Pojazdy te są zawsze ulepszane. W tym sporcie jeździ się zawsze po bezdrożach co daje większą satysfakcje dla kierujących. W tym sporcie często rywalizują kierowcy poruszający się na tak zwanych crossach. Są to motory przystosowane do jazdy po bezdrożach tka jak w przypadku quadów. Zawsze sporty motoryzacyjne są bardzo drogie ale i wynagrodzenie dla najlepszych kierowców są spore. Często sporty motoryzacyjne dla wielu ludzi to sposób na pieniądze. Jednak by się dorobić trzeba być naprawdę dobrym w tym co się robi i trzeba to kochać.

Bardzo dużo ludzi codziennie podróżuje po mieście i nie tylko. Jest bardzo dużo sposobów na przemieszczenie się np. z jednego krańca miasta na drugi. Dużo ludzi na całym świecie jeździ taksówkami. Są to samochody osobowe które jeżdżą dla ludzi w dowolne, podane przez nich miejsca. Kierowcy jeżdżący taksówkami muszą mieć zwykłe prawo jazdy takie jak na zwykły samochód. Taksówkarze musza jednak przejść specjalne teksty oraz przejść badania które odbywają się najczęściej raz na rok. Są one bardzo ważne ponieważ osoby poruszające się taksówkami muszą mieć pewność że dojadą bezpiecznie w podane miejsce. Poruszanie się taksówkami w Polsce jest bardzo drogie. Taksówkarze liczą sobie zapłatę w zależności od przejechanych kilometrów. Za samo wejście do taksówki trzeba zapłacić 5zł. Taksówki w innych krajach zazwyczaj pomalowane są na kolor żółty. Na dachu mają podświetlany napis Taxi. W Polsce jednak Taksówkarze jak i podróżni nie zwracają większej uwagi na kolor samochodu którym podróżują. Taksówki są konkurencja dla autobusów oraz minibusów. Jednak konkurencja wozi ludzi większymi samochodami oraz nie jeździ na telefon w dane miejsce tylko w wyznaczone wcześniej trasy.

Każda taksówka posiada specjalny automat służący do naliczania kilometrów i do wykazywania zapłaty przez podróżnego. Taki automat nosi nazwę taksometr. Taksówki nie służą tylko do przewożenia ludzi. Są odpowiednie taksówki które służą do przewożenia bagaży. Taksówki te są zwykle większe i masywniejsze. Innym rodzajem taksówek są taksówki służące do przewożenia osób niepełnosprawnych. Są to samochody zazwyczaj podobne do busów. Posiadają specjalne platformy lub też specjalne małe windy dzięki którym można łatwo wjechać do samochodu za pomocą wózka inwalidzkiego. Zazwyczaj jednak usługi te są droższe od zwykłych taksówek. Taksówkarze zarabiają spore pieniądze wykonując swą pracę ponieważ dużo ludzi na całym świecie podróżują tym środkiem transportu gdyż podróż taksówką jest bardzo komfortowa oraz wygodna.

Równie często jak narzędzia samochodowe używamy narzędzi typu młotek czy innych potrzebnych nam w domu. Czemu więc często zdarza się tak, że narzędzi samochodowych lub do innych pojazdów mechanicznych mamy dwa razy więcej niż tych zwykłych, które wydawałyby się znacznie bardziej potrzebne i przydatne w naszym domu? Otóż odpowiedź jest prosta. Wielu ludzi nie potrafi sobie wyobrazić życia bez maszyn, które będą nas przewozić z miejsca na miejsce i stąd też sterta przeróżnych narzędzi jak klucze calowe czy wszelkie inne. Narzędzia są tak popularne, gdyż wielu ludzi boi się, że ich samochód ulegnie uszkodzeniu i woli się zabezpieczyć mając go czym naprawiać. Jeżeli oczywiście okaże się, że usterka jest niewielka i zwykły śmiertelnik sobie z nią poradzi. Podobnie zachowują się właściciele motocykli, którzy narzędzia motocyklowe mają w kilka sztukach. Wszystko na wypadek, gdyby akurat miała się zdarzyć jakaś awaria lub gdyby akurat kolega chciał coś pożyczyć. Przecież byłby wstyd gdyby się okazało, że mężczyzna nie ma w domu podstawowych narzędzi do samochodu czy motocykla.
W każdym pojeździe jakim się ruszamy powinniśmy mieć nasze narzędzia. W zależności od pojazdu powinny to być narzędzia samochodowe lub całkiem inne. Jeżeli poruszamy się motocyklem niezwykle ważne jest, abyśmy zabrali ze sobą narzędzia motocyklowe na wypadek jakiejś usterki, która może się nam przydarzyć.

Tego typu narzędzia nie są przecież zbyt ciężkie i zmieszczą się praktycznie wszędzie dlaczego więc nie zabrać ich z sobą? Również klucze calowe mogą się nam przydać w różnych sytuacjach życiowych. Czy w czasie letniej wycieczki motocyklem czy samochodem za miasto, czy podczas dłuższej podróży, w którą wcale nie chcieliśmy jechać ale niestety szef miał na ten temat inne zdanie. Narzędzia zdecydowanie lepiej jest mieć wszędzie ze sobą, bo nigdy nie wiadomo co może nam się w trasie przydarzyć lub komu za ich sprawą możemy pomóc. Uważam, że jest to rzecz, która powinna znaleźć się w każdym samochodzie i o której powinny mówić przepisy karne. Podobnie jak nie posiadanie apteczki pierwsze pomocy czy kamizelek odblaskowych również nie posiadanie narzędzi powinno być karane.