Młodzi kierowcy często zmagają się z dylematem wyboru formy napędu, jaki ma mieć ich pierwszy w życiu samochód. Diesel czy "benzyniak", czyli ropa albo benzyna po prostu. Nie jest to wybór bez znaczenia, bo każdy z tych dwóch typów aut ma inne właściwości oraz inaczej przedstawia się od strony typowo ekonomicznej. Dlatego wielu kierowców, dokonując trudnego wyboru między dieslem, a benzyną, wybiera… autogaz., czyli paradoksalnie najlepsza opcja z możliwych. Autogaz pozwala na tanie tankowanie, ekonomiczną eksploatację samochodu i bezpieczeństwo. Instalacja gazowa, jeśli zakładana jest przez profesjonalistów (a to kluczowy warunek poziomu zadowolenia z autogazu), to będzie służyć już właściwie do końca żywotności auta. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w samochodzie, to właśnie instalacja autogazu, który pozwoli na tanią jazdę własnym autem, a dodatkowo przełoży się na szybki zwrot kosztów, które trzeba niestety ponieść w związku z instalacją autogazu. Jednak naprawdę się to opłaca.

Zawrotne kwoty, jakie trzeba uiszczać za zatankowanie swojego własnego samochodu, niejednokrotnie wywołują stan niemal przedzawałowy. Każdy kierowca, który przynajmniej raz w życiu tankował swój samochód, ten wie, jak bardzo doskwiera fakt wysokich cen benzyny lub ropy. Dlatego prawdziwą rewolucją w kwestii tankowania napędowej siły swojego auta jest zamontowanie w nim instalacji gazowej, czyli popularnego autogazu. Autogaz daje możliwości nawet kilkunastokrotnej oszczędności w materii tankowania samochodu. Napędzanie silnika swojego samochodu za pomocą gazu, a nie popularnej benzyny lub ropy, jest także o wiele bardziej ekonomiczne i pozwala na dłuższe użytkowanie auta między jednym tankowaniem a drugim. Zamontowanie autogazu nie wymaga wcale żadnych odpowiednich i ściśle określonych warunków, jakie musi spełniać samochód. Nie liczy się także to, czy jest to diesel czy potocznie mówiąc "benzyniak", ważne jest natomiast podejście jego właściciela do profesjonalnego zainstalowania autogazu.

Samochody, to temat aktualny zawsze i wszędzie, w każdym zakątku świata i o każdej porze roku. Nie ma możliwości, by temat, który dotyczy tych pojazdów był choć trochę nie na czasie.
Samochodowa pasja dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dzieci i dorosłych, starych i młodych. Fenomen zamiłowania do samochodów nie jest wyjaśniony w żaden sposób, bo miłość, jaką wywołują właśnie te pojazdy, nie może być porównywana z żadnym innym zamiłowaniem, a to z powodu różnorodności zainteresowań, jakie można rozwijać w przypadku aut. Samochody może wielbić jako kierowca rajdowy, jako mechanik, lakiernik, sprzedawca… Żadne inne hobby nie daje tak szerokiego wachlarzu możliwości rozwijania swoich zainteresowań. Niestety, samochody w pewnych aspektach są także tym niebezpiecznym zamiłowaniem, bo zbyt zawrotna prędkość rozwinięta na drodze, może doprowadzić do tragedii, a zaniedbanie mechaniczne czy techniczne równiez może stać się przyczyną bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w postaci niedyspozycji pojazdu.

Każdy człowiek ma swojego "fisia" czyli ukochaną czynność, albo uwielbione zagadnienie, którego tematyka burzy krew w żyłach. Niewątpliwie, do tego typu miłostek zdecydowanie należy motoryzacja.
Warkot silnika, smar i zapach benzyny wiążą się nieodzownie z szybszym biciem serca, zwłaszcza w przypadku osób, które z motoryzacja są w jakikolwiek sposób za pan brat. Motoryzacja niesie ze sobą niespowite możliwości rozwoju swojej pasji i nigdy nie wiąże się z ryzykiem znudzenia, dzięki stałemu postępowi wszelkiej maści nowinek motoryzacyjnych na świecie. Każdy typ nowatorskiego rozwiązania, jaki ma styczność z motoryzacja, sprawia, że miłośnicy warczących silników i zapachu smaru, że pasja nabiera rozpędu. Motoryzacja, to nie tylko samochody, motocykle i szybka jazda. Motoryzacja, to także majsterkowanie, modele czy… sztuka, związana na przykład z aerografią na karoseriach samochodów czy motocykli. Motoryzacja ciągnie do siebie każdego, kto choć trochę poczuł kiedykolwiek motoryzacyjny dreszcz.