fast-car-1150341-mRok 1894 jest jednym z ważniejszych w historii rozwoju motoryzacji. To wtedy właśnie swój początek bierze historia wyścigów motorowych. Na uwagę zasługuje fakt, ze miało to miejsce tylko w 8 lat po wyjechaniu z warsztatu pierwszego samochodu skonstruowanego przez Karla Benza. Z dzisiejszej perspektywy uzyskiwane wówczas prędkości nie należały do oszałamiających, to dla żyjących wówczas ludzi były to szokujące rekordy. W pierwszym konkursie prędkości zwycięzcą można było się poczuć już za przejechanie odcinka 126 km ze średnią prędkością około 23 km/h.

 

Rekord ten był jednak bardzo krótkotrwały. Już w roku 1898 kolejnym stopniem w biciu rekordów prędkości był wynik niemal trzykrotnie wyższy. Ówczesnym demonem prędkości od tej chwili kierowca, który swoim automobilem złamał barierę 63km/h. Kolejny raz triumf nie trwał długi, gdyż już po niepełnych dwunastu miesiącach przekroczono wcześniej nieosiągalna granicę 100km/h. Po 7 latach została przekroczona granica prędkości wynoszącą 200km/h. W końcówce drugiej dekady dwudziestego wieku w roku 1927 śmiałek w swoim ówczesnym bolidzie przekroczył barierę 300 km/h. W tylko nieco ponad jeden wiek od pierwszego automobilu maksymalna szybkość osiągana przez te pojazdy mechaniczne wzrosła z 20 km/h do złamanej w roku 1997 prędkości 1223km/h.

Międzynarodowy transport spedycyjny pozwala wielu firmom na rozwój swojej działalności i zwiększenie zasięgu sprzedażowego. Jest to ważne szczególnie w firmach, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym, ale szukają także nowych miejsc do sprzedaży.
Najważniejsze jest, aby towar dotarł w określone miejsce, w odpowiednim czasie i bez uszkodzeń. Takie rozwiązanie pozwala firmie na płynną dostawę i bieżące rozprowadzanie towarów wśród swoich odbiorców.

 

Jedną z możliwości, z których mogą skorzystać właściciele firm są międzynarodowe firmy transportowe i spedycyjne, które specjalizują się w dostawach odpowiednich towarów.
Warto znaleźć firmę, która obsługuje regiony znajdujące się na mapie naszych zainteresowań i jej zlecić dostawy. Jeżeli znajdziemy odpowiednią firmę, która ma duże doświadczenie w spedycji, to możemy mieć pewność że nasz towar dojedzie na czas.
Transport dla takich firm to podstawowa działalność i każdy chce walczyć dzisiaj o dobrą reputację i długofalowe zlecenia.

automotive-air-conditioning-1382378-mNie da się ukryć, że klimatyzacja jest rzeczą bardzo przydatną i zapewniającą komfort podczas jazdy. W ciągu zimy klimatyzacja skutecznie ogrzewa wnętrze samochodu, zaś w lecie powoduje przyjemny, chłodny powiew. Niemniej o klimatyzację, jak o każdą inną część samochodu, również trzeba dbać. Po pierwsze konieczne jest pamiętanie o przeglądach klimatyzacji.

 

Podczas takich przeglądów możliwe jest wykrycie usterek, poza tym w trakcie przeglądu klimatyzacja jest również czyszczona co zapobiega rozwijaniu się w niej grzybów i bakterii, które mogą prowadzić do uczuleń, alergii czy też innych chorób. Jeśli chcesz by twoja klimatyzacja działała sprawnie musisz pamiętać o jej używaniu, gdyż nieużywana klimatyzacja również szybciej się psuje. Jeśli jesteś kierowcą, który podczas jazdy rzadko korzysta z klimatyzacji, to postanów sobie, że mimo to i tak uruchomisz ją raz czy dwa razy na tydzień – wystarczy zaledwie kilka, kilkanaście minut. Czynność ta z pewnością wpłynie na nią bardzo korzystnie.

Wypożyczalnie samochodów to zjawisko, które coraz częściej gości w polskich miastach. Warto, zatem być zorientowanym w temacie i wiedzieć, kiedy i gdzie powstał pomysł na ten rodzaj motoryzacyjnego biznesu. Jak większość idei związanych z motoryzacją tak i wypożyczalnie samochodowe swoje źródło mają w Stanach Zjednoczonych. W latach 1914-1918 kiedy w Europie powstawały głównie okopy, w USA prowadzono spokojne, normalne życie pozwalające na rozwój gospodarczy i społeczny.

 

7W związku z rozwojem motoryzacji w ludziach coraz mocniej rosła potrzeba samochodu. Jednak z uwagi na wysokie koszty zakupu nie każdego było stać na własny pojazd. Sytuację tę wykorzystał pewien człowiek, który wpadł na pomysł, że może zarobić na wynajmowaniu samochodu tym, którzy nie go nie posiadają. Pierwszym właścicielem oraz prekursorem wypożyczalni samochodów był Amerykanina Joe Saunders. To on zaprojektował urządzenie pozwalające zmierzyć liczbę przejechanych mil. To z kolei stało się podstawą cennika za wypożyczenie samochodu.

offroad-718364-mWraz z rozwojem motoryzacji coraz popularniejsze stają się bardziej ekstremalne formy wykorzystywanie pojazdów mechanicznych. Jednym z rozwijających się ze sporymi sukcesami, również w Polsce, sport motorowy, polegający na pokonywaniu specjalnie przygotowanymi głównie samochodami nieutwardzonych dróg nazywa się offroad. Nazwa pochodzi od angielskich słów off road, które w dosłownym tłumaczeniu brzmi poza drogą, a to w pełni oddaje główne założenia tego sportu motorowego. Ponadto można spotkać się z kilkoma formami offroadu.

 

Podział ten, opiera się o uwarunkowania terenowe, na którym zostaje wyznaczona jest droga rajdu. Można zatem wyróżnić takie odmiany jak : off-road przeprawowy, w którym odcinki tras danego rajdu czy też eventu zostały podzielone na oddzielne odcinki według poziomu trudności terenu oraz specyfikacji technicznej aut jakie mogą być dopuszczone do wyścigu w danym etapie. Ponadto wyróżnia się odmiany offroadu, takie jak turystyczna, sportowa oraz bardziej ekstremalne gatunki jak adventure i extreme.