Kupno własnego samochodu to marzenie wielu ludzi którzy go nie mają a kupno nowszego auta to marzenie znowu tych, którzy auto mają. Bez względu czy mamy i czy nie mamy samochodu zawsze chcemy kupić jak najkorzystniej i warto jest się zastanowić przed zakupem co będzie dla nas najważniejsze i na co postawimy. Inne auto kupujemy dla rodziny a inne kupi sobie kawaler, jeszcze inne kupi kawaler, który chce podrywać dziewczyny. Kiedy już odpowiemy sobie jakiego auta potrzebujemy to następnym krokiem powinno być ustalenie budżetu w jakim chcemy auto kupić. Wiele osób korzysta z pomocy kredytów czy też leasingu w sytuacjach kiedy brakuje im gotówki a chcą mieć trochę lepsze auto. Kolejne pytanie to gdzie to auto kupić, w przypadku samochodów młodszych można zastanowić się nad zakupem samochodu od pośredników, którzy handlują samochodami po leasingu, zazwyczaj te auta są w dobrym stanie, serwisowane w ASO, jednak musimy zwracać uwagę na przebieg, bo może zdarzyć się sytuacja że 2-3 letnia auto będzie miało znacznie powyżej 200 tysięcy kilometrów.

image Czy jest możliwe kupno nowego samochodu znacznie tańszego niż jego cena w salonie? Tak jest to możliwe i zazwyczaj ten samochód nie jest gorszej jakości, chociaż co do tego pewności mieć nie możemy. Mowa tutaj oczywiście o samochodach, których celem była demonstracja, wiadomo że są to auta używane, jednak ich przebiegi są bardzo niewielkie a co za tym idzie nie mają specjalnego wpływu na silnik ale już na cenę naszego samochodu mogą mieć znaczny wpływ. Oprócz tego że zyskamy na cenie za zakup auta demonstracyjnego to jeszcze z drugiej strony zazwyczaj samochody z salonu w wersjach do prezentacji mają bardzo bogate wyposażenie żeby nie powiedzieć najbogatsze, tak więc nie powinno nikogo dziwić że cieszą się one dość sporym zainteresowaniem, zwłaszcza jak kogoś nie zadowala podstawowa wersja samochodu. To wszystko i do tego atrakcyjna cena powinna nam dać do myślenie i czasami warto jest rozważyć czy nie lepiej mieć lekko używany samochód ale za to zyskać bardzo atrakcyjną w zamian cenę.

Ubezpieczenie samochodu jest sprawą z jednej strony wydaje się oczywistą a z drugiej strony obowiązkową i jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe to jest to ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej co oznacza że w przypadku jeśli uderzymy w kogoś auto nie będziemy musieli naprawiać go ze swoich pieniędzy a ubezpieczyciel pokryję te szkodę, jednak mimo że jest to ubezpieczenie obowiązkowe bardzo wiele osób tego ubezpieczenia nie ma. Innym rodzajem ubezpieczenia jest autocasco, to jest zdecydowanie rozwiązanie dla osób mających droższe samochody lub kupionych w kredycie, gdzie jest ono zazwyczaj wymagane. Takie ubezpieczenie jest na wypadek po pierwsze jeśli sami uderzymy w kogoś, wówczas mimo że jest nasza wina to samochód zostanie naprawiony a po drugie w przypadku kradzieży lub nieszczęśliwego wypadku dostaniemy odszkodowanie. Przykładem nieszczęśliwego wypadku może być fakt że w czasie burzy złamie nam się drzewo i upadnie na samochód, jeśli nie będziemy mieli autocasco to niestety pozstanie nam jedynie zezłomowanie naszego samochodu.

image Kiedy planujemy zakupić używany samochód musimy mieć świadomość że możemy trafić na nieuczciwych sprzedawców, zazwyczaj są to ludzie, którzy albo odkupują od kogoś niemalże złom i próbują go naszykować do sprzedaży, albo przywożą samochody z zagranicy. Najczęściej mamy do czynienia z przekręcaniem przebiegu, to jest największy problem i obecnie chyba ciężko już uwierzyć w to co się widzi, zwłaszcza że praktycznie każde auto jest o to podejrzane. Generalnie najłatwiej jest rozpoznać przebieg samochodu po jego wyglądzie wewnątrz. Wytarte fotele czy też kierownica to sygnały że samochód już swoje przejechał. Pamiętajmy też w miarę możliwości sprawdzić lakier czy nadkola, generalnie wiele z samochodów przywożonych jest na lawecie w fatalnym stanie i na miejscu są reanimowane, dostają drugie życie, tyle że nieraz może nam się trafić bardzo zły egzemplarz. Oczywiście również zadziała to w drugą stronę, ale to jest już zjawisko zdecydowanie rzadsze. Tak że ja ze swojej strony życzę udanego zakupu samochodu.

Jeśli chodzi o prowadzenie samochodu i o wszystkie kwestie z tym związane to naprawdę mimo wszelkich opcji nie można zapominać o przepisach, ponieważ będą one w tym wszystkim naprawdę kluczowe. Każdy z nas może jakoś to wszystko sobie wyobrazić. Każdy z nas może znaleźć na to jakiś sposób. Na wszystko znajdzie się jakaś opcja. Nikt nie może mieć z tym kłopotów. Przepisy są różne. Czasem będziemy się z nimi zgadzać, czasem nie. Ale nawet jeśli się nie zgadzamy to musimy je wszystkie przestrzegać. Będzie to na pewno dla nas oczywiste. Nie można przecież o tym wszystkim zapominać. Każdy z nas o tym wie i każdy z nas może na to wszystko jakoś sobie pozwolić. Mamy swoje prawa i mamy swoje opcje. Przemyślmy na pewno wszystkie kwestie. Nikt za nas tego wszystkiego przecież nie zmieni. Opcji na to wszystko jest całkiem sporo. Przepisy powinny być dla nas naprawdę w tym wszystkim kluczowe. Można jakoś wszystko to sobie wyobrazić. Przecież nie ma w tym nic złego. Wszystko jest robione dla naszego dobra. Aby po prostu nie stała nam się krzywda. Można na swoje sposoby to wszystko sobie wyobrazić, jeśli tylko mamy ochotę. Przecież nie ma w przepisach nic aż tak złego.

Kupno samochodów używanych jest bardzo częstym zjawiskiem i wiele osób właśnie w ten sposób wchodzi w posiadanie samochodu, oczywiście głównym powodem takiej decyzji jest to że zazwyczaj brakuje pieniędzy na nowe auto, nawet 2-3 letnie używany samochód jest doś drogi. Kupno samochodu z drugiej ręki to jednak swego rodzaju ruletka, możemy trafić zarówno na samochód w rewelacyjnym stanie, jak i kompletnie zajechany, którego naprawa może okazać się nieopłacalna. Tutaj nie ma reguły, warto jednak szukać ofert osób prywatnych, ponieważ wówczas mamy większą szanse na kupno dobrego samochodu, jeżeli ktoś posiada samochód od kilku lat to raczej nie jest handlarzem, oczywiście wcale nie musi nam pokazać wszystkich wad, ale jeśli jest uczciwy to jest na to spora szansa. Ogólnie wiele osób sprze4daje w taki sposób że wymienia wady które zna, kalkulując to w cenie. Z drugiej strony zawsze należy po zakupie wymienić olej czy też filtry. Pasek rozrządu oraz inne elementy eksploatacyjne, jest to swego rodzaju standard.

image Zakup samochodu używanego wcale nie musi być złą decyzją, może nawet okazać się wręcz bardzo dobrą decyzją. Tyle że powinniśmy wiedzieć gdzie kupować samochody i jak się do zakupu używanego samochodu przygotować, ponieważ nie jest to zadanie łatwe, czasami warto jest poprosić kogoś o pomoc. Musimy uważać, bo często zdarza się tak że ktoś próbuje zarobić naszej niewiedzy wciskając nam jakiś szrot, który według niego jest super a okazuje że zaraz po wyjechaniu nam się rozkraczy na drodze. Kupując samochód sprawdźmy dokładnie jego stan techniczny, najlepiej jest odwiedzić jakiś warsztat. Można też pojechać na przegląd, tam mamy sporą szansę że samochód zostanie prześwietlony dość dokładnie a my będziemy wiedzieli co jest w nim do poprawy. Kupując samochód raczej lepiej jest kupić auto od prywatnej osoby, oczywiście nie jest to regułą, jednak pośrednicy mogą zataić przed nami ważne aspekty samochody, co może okazać się katastrofalne w skutkach. Tak więc kupujemy używane samochody z głową.

image Nie ma żadnych wątpliwości co ku temu, że motoryzacja na pewno będzie z nami każdego dnia. Każdy będzie z tego wszystkiego na spokojnie sobie korzystał. Przecież nie ma na pewno z tym wszystkim żadnych kłopotów. Ludzie mają swoje opcje i mają swoje prawa. Zawsze na coś znajdzie się jakaś możliwości i zawsze na wszystko znajdzie się jakaś opcja. Można na wszystko sobie pozwolić. Przecież codziennie wiele osób korzysta z samochodów i będzie to wszystko naprawdę bardzo potrzebne. Nie ma się co dziwić i nie ma co się nad tym wszystkim dłużej zastanawiać. Naprawdę wiele może być dla nas i na naprawdę wiele możemy sobie pozwolić, jeśli tylko chcemy. Kwestie są dla nas. Nie trzeba mieć z niczym kłopotów. Kwestie są dla naszego dobra. Nikt naprawdę nie będzie miał z tym kłopotów. Chyba można jakoś sobie to wyobrazić. Opcji na to jest całkiem sporo. Każdy o tym wie i każdy jakoś może sobie to przemyśleć, jeśli tylko ma ochotę. Przecież ludzie na to mogą się decydować, jeśli tylko chcą. Nikt nam tego nie zabroni.