Co musimy mieć w grażu?

Równie często jak narzędzia samochodowe używamy narzędzi typu młotek czy innych potrzebnych nam w domu. Czemu więc często zdarza się tak, że narzędzi samochodowych lub do innych pojazdów mechanicznych mamy dwa razy więcej niż tych zwykłych, które wydawałyby się znacznie bardziej potrzebne i przydatne w naszym domu? Otóż odpowiedź jest prosta. Wielu ludzi nie potrafi sobie wyobrazić życia bez maszyn, które będą nas przewozić z miejsca na miejsce i stąd też sterta przeróżnych narzędzi jak klucze calowe czy wszelkie inne. Narzędzia są tak popularne, gdyż wielu ludzi boi się, że ich samochód ulegnie uszkodzeniu i woli się zabezpieczyć mając go czym naprawiać. Jeżeli oczywiście okaże się, że usterka jest niewielka i zwykły śmiertelnik sobie z nią poradzi. Podobnie zachowują się właściciele motocykli, którzy narzędzia motocyklowe mają w kilka sztukach. Wszystko na wypadek, gdyby akurat miała się zdarzyć jakaś awaria lub gdyby akurat kolega chciał coś pożyczyć. Przecież byłby wstyd gdyby się okazało, że mężczyzna nie ma w domu podstawowych narzędzi do samochodu czy motocykla.
W każdym pojeździe jakim się ruszamy powinniśmy mieć nasze narzędzia. W zależności od pojazdu powinny to być narzędzia samochodowe lub całkiem inne. Jeżeli poruszamy się motocyklem niezwykle ważne jest, abyśmy zabrali ze sobą narzędzia motocyklowe na wypadek jakiejś usterki, która może się nam przydarzyć.

Tego typu narzędzia nie są przecież zbyt ciężkie i zmieszczą się praktycznie wszędzie dlaczego więc nie zabrać ich z sobą? Również klucze calowe mogą się nam przydać w różnych sytuacjach życiowych. Czy w czasie letniej wycieczki motocyklem czy samochodem za miasto, czy podczas dłuższej podróży, w którą wcale nie chcieliśmy jechać ale niestety szef miał na ten temat inne zdanie. Narzędzia zdecydowanie lepiej jest mieć wszędzie ze sobą, bo nigdy nie wiadomo co może nam się w trasie przydarzyć lub komu za ich sprawą możemy pomóc. Uważam, że jest to rzecz, która powinna znaleźć się w każdym samochodzie i o której powinny mówić przepisy karne. Podobnie jak nie posiadanie apteczki pierwsze pomocy czy kamizelek odblaskowych również nie posiadanie narzędzi powinno być karane.

Tagi dodane do tego wpisu tematycznego: , ,