Już teraz podejmiemy się konkretnych działań, które pozwolą zabezpieczyć nasze środowisko przed konsekwencjami eksploatacji samochodów. Niestety, ale motoryzacja ma ogromy wpływ na stan naszej planety. Jeśli nie postaramy się ograniczyć tego niekorzystnego wpływu, to może dojść do wielu bardzo poważnych skutków. Przemysł motoryzacyjny podąża za trendami i chce podjąć się walki o lepsze i czystsze środowisko. Jest to bardzo dobry czynnik prognostyczny i szansa dla przyszłych pokoleń. Troska o stan naszego środowiska wcale nie wymaga nie wiadomo czego- czasami wystarczy rozważyć zakup samochodu, który spala mniej paliwa. Jeśli chcemy czerpać autentyczne oszczędności z prowadzenia samochodów, to warto zainteresować się tematyką pojazdów hybrydowych, które zdobywają coraz szersze grono miłośników. Jest to realna szansa na spore oszczędności i ograniczenie niekorzystnego wpływu naszej aktywności na środowisko naturalne. Wybierzmy koniecznie samochody hybrydowe- zadbamy w ten sposób o stan naszego środowiska naturalnego!

Ekologiczna eksploatacja samochodu jest bardzo ważną rzeczą, na której każdy z nas winien się szczególnie skoncentrować w trakcie eksploatacji samochodu. Dlaczego jest to tak istotne? W obecnej chwili żyjemy w trudnych czasach, gdy chcemy nieco ograniczyć skutki działalności człowieka na środowisko naturalne. Jedynym skutecznym narzędziem w tej chwili może się okazać ograniczenie emisji szkodliwych spalin i tym samym powstrzymanie wszelkich zmian, które dotykają środowisko naturalne. Niestety, ale jeśli w porę nie będziemy działać, to czeka nas bardzo poważne zagrożenie. Ekologiczne samochody to gwarant ograniczenia wpływu człowieka na środowisko naturalne, nie tylko poprzez ograniczenie emisji spalin, ale i korzystanie z ekologicznych rozwiązań w kwestii oszczędzania paliwa. Korzyści, które możemy uzyskać są naprawdę wymierne i nie można zignorować znaczenia proekologicznego działania, którym powinno zależeć każdemu z nas. Dzięki ekologicznym samochodom ratujemy naszą planetę i wpływamy wyraźnie na nasz.

image Kupno używanego samochodu może być bardzo dobrą decyzją. Warto jednak wiedzieć, gdzie kupować samochody, albowiem są handlarze, którzy szczególnie lubią oszukiwać swoich klientów i zarabiać na ich niewiedzy i chęci zaoszczędzenia pieniędzy. Wszystko zaczyna się od sprowadzonego samochodu, który teoretycznie ma niski przebieg i kosztuje naprawdę niedużo, zważywszy szczególnie na cenę fabryczną. Kupując auto od handlarza niestety nie wiemy, jak eksploatowany był pojazd i czy spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa etc. Niestety, ale handlarze często nie postępują etycznie i oszukują w materii jakości pojazdów oraz ich bezpieczeństwa. Co można zrobić w tej sytuacji? Jeśli wybieramy się na poszukiwania samochodu, to warto skorzystać z porad specjalisty, który się zna na typowych sztuczkach, które wykorzystywane są przez handlarzy. Pomoc takiej osoby się może okazać nieoceniona i warto mieć ją na uwadze. Szczególnie gdy planujemy zakupić bardzo drogi, a używany samochód, to może być korzystna opcja.

Wykorzystywane współcześnie technologie napędowe mają wiele plusów, ale i wiele minusów. Podstawowym problemem jest oczywiście spalanie, które w wielu sytuacjach osiąga naprawdę wysoki poziom i ciężko jest przeciwdziałać temu zjawisku. Dlaczego rzeczywiste spalanie paliwa, szczególnie w silnikach benzynowych jest tak dalece odległe od parametrów deklarowanych przez producenta? Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele- w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na specyfikę wykonywania testów spalania przez producentów poszczególnych samochodów, którzy dostosowują jednostki, optymalizując je wprost do parametrów testów wykonywanych na torze oraz na hamowniach. Daje to zafałszowany obraz oszczędności tych jednostek i wprowadza naprawdę wiele zamieszania. Warto sobie to uświadomić oraz korzystać z rzetelnej wiedzy dotyczącej spalania samochodów. Wiele magazynów motoryzacyjnych przeprowadza samodzielne testy spalania i koryguje parametry, które są przedstawiane przez producentów. Jest to pewien sposób na walkę z fałszywym spalaniem.

image Regularnie wykonywane prace przy swoim samochodzie są naprawdę bardzo istotne, szczególnie gdy chcemy się poruszać po drogach bezpiecznie i komfortowo. To wszystko naprawdę nie jest trudne, ani bardzo skomplikowane. Trzeba jedynie wiedzieć, od czego zacząć i na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę? W pierwszym momencie musimy sobie przede wszystkim uświadomić fakt, iż jesteśmy odpowiedzialni na drodze nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale i za dobrostan innych kierujących. W przypadku wypadku, który spowodowany będzie nieodpowiednim stanem technicznym naszego pojazdu, to właśnie my odpowiemy za wszelkie szkody, które z tego tytułu wystąpią. Bądźmy więc rozsądni i absolutnie nie podejmujmy się oszczędności w kwestii dobrego stanu technicznego pojazdu, albowiem jest to oszczędność na krótką metę, która może nam w ogóle nie popłacić i stać się źródłem wielu problemów. Dbajmy o właściwy stan techniczny naszych samochodów- jest to jedyna gwarancja bezpieczeństwa dla nas i innych kierujących. Pamiętajmy o tym!

Istnieje wiele problemów, z którymi muszą sobie poradzić posiadacze samochodów. Jednym z nich bez wątpienia jest nowoczesność naszych pojazdów, za którą czasami nie nadążamy. Szczególnie trudne do zaakceptowania mogą się nam wydawać nowe systemy komputerowe, które w przypadku awarii mogą stać się źródłem wielu poważnych trudności. Co robić, aby czerpać realne korzyści z dysponowania samochodem? Przede wszystkim musimy wiedzieć, jak działają poszczególne systemy samochodów. Korzystnym działaniem może być zakup stosownego sprzętu, który pozwoli nam na połączenie się z komputerem pokładowym naszego samochodu. Takie połączenie umożliwi przede wszystkim usunięcie wszelkich błędów, które mogą być obecne w obrębie oprogramowania komputera. Warto zwrócić na to wszystko uwagę. Dzięki racjonalnemu postępowaniu w tej kwestii jesteśmy w stanie uniknąć wielu trudności związanych z nowoczesnymi podzespołami samochodów, które mogą stać się czasami źródłem nieprzyjemnego zaskoczenia. Miejmy to na uwadze przy zakupie naszego samochodu.

image Wbrew pozorom opony w samochodzie są jedną z ważniejszych rzeczy. Bez nich z pewnością nigdzie nie pojedziemy, bo na samych felgach się nie da. Zanim zdecydujemy się na zakup opon, najlepiej przejrzeć wszystkie dostępne w Internecie i na rynku testy. Okazuje się bowiem, że jak to powszechnie się przyjęło – cena wcale nie musi być wyznacznikiem dobrej jakości. Okazuje się, że często zdarza się, tak, że te opony, które są tańsze są lepsze od tych droższych. W przeprowadzonym przez naukowców teście wzięło udział 16 modeli ogumienia letniego. Po badaniach wyniki pokazały, że 7 z nich uznano za dobre, 6 za dostateczne, dwa z nich uznano za mierne, a jeden za niedostateczny, zupełnie nie nadający się do użytku. Tymi niedostatecznymi okazały się opony Chenshan CBR66. Stwierdzono, że kompletnie nie radzą sobie na mokrej nawierzchni. Nie wszystko jednak było w nim takie złe. Otrzymał najlepszą ocenę za zużycie bieżnika, ale jest małe pocieszenie, kiedy opona, którą kupują luzie nie zalicza testu przyspieszonego zużycia nawet wg normy DIN.

image Czy jest możliwe kupno nowego samochodu znacznie tańszego niż jego cena w salonie? Tak jest to możliwe i zazwyczaj ten samochód nie jest gorszej jakości, chociaż co do tego pewności mieć nie możemy. Mowa tutaj oczywiście o samochodach, których celem była demonstracja, wiadomo że są to auta używane, jednak ich przebiegi są bardzo niewielkie a co za tym idzie nie mają specjalnego wpływu na silnik ale już na cenę naszego samochodu mogą mieć znaczny wpływ. Oprócz tego że zyskamy na cenie za zakup auta demonstracyjnego to jeszcze z drugiej strony zazwyczaj samochody z salonu w wersjach do prezentacji mają bardzo bogate wyposażenie żeby nie powiedzieć najbogatsze, tak więc nie powinno nikogo dziwić że cieszą się one dość sporym zainteresowaniem, zwłaszcza jak kogoś nie zadowala podstawowa wersja samochodu. To wszystko i do tego atrakcyjna cena powinna nam dać do myślenie i czasami warto jest rozważyć czy nie lepiej mieć lekko używany samochód ale za to zyskać bardzo atrakcyjną w zamian cenę.

Ubezpieczenie samochodu jest sprawą z jednej strony wydaje się oczywistą a z drugiej strony obowiązkową i jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe to jest to ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej co oznacza że w przypadku jeśli uderzymy w kogoś auto nie będziemy musieli naprawiać go ze swoich pieniędzy a ubezpieczyciel pokryję te szkodę, jednak mimo że jest to ubezpieczenie obowiązkowe bardzo wiele osób tego ubezpieczenia nie ma. Innym rodzajem ubezpieczenia jest autocasco, to jest zdecydowanie rozwiązanie dla osób mających droższe samochody lub kupionych w kredycie, gdzie jest ono zazwyczaj wymagane. Takie ubezpieczenie jest na wypadek po pierwsze jeśli sami uderzymy w kogoś, wówczas mimo że jest nasza wina to samochód zostanie naprawiony a po drugie w przypadku kradzieży lub nieszczęśliwego wypadku dostaniemy odszkodowanie. Przykładem nieszczęśliwego wypadku może być fakt że w czasie burzy złamie nam się drzewo i upadnie na samochód, jeśli nie będziemy mieli autocasco to niestety pozstanie nam jedynie zezłomowanie naszego samochodu.

image Samochód to nie tylko przyjemność z jazdy ale również obowiązki zadbania o jego jego stan techniczny, obowiązkowe są badania stanu technicznego co rok, tak zwany przegląd techniczny, jednak czasami jak mamy starsze auto i dużo nim jeździmy warto wykonać takie badania częściej. Jest to dobre dla naszego bezpieczeństwa. Warto sprawdzić czy nie ma jakiś wycieków, w jakim stanie są hamulce czy też wahacze, to elementy, które bezpośrednio wpływają na nasze bezpieczeństwo, zarówno nas, naszej rodziny jak jedziemy razem jak i innych użytkowników dróg. Oczywiście oprócz tego warto jest zadbać o samochód, jeśli o niego nie będziemy dbali to po kilku latach czeka nas seria nieprzyjemnych naprawa, których w wielu wypadkach najzwyczajniej w świecie można uniknąć. Tak więc jeśli zdecydujemy się regularnie sprawdzać stan techniczny, dokonywać na bieżąco podstawowych napraw a do tego wymieniać elementy eksploatacyjne to mamy zdecydowanie większą szansę na to że nasz samochód będzie nam służył długimi latami.

Wybierając opony powinniśmy wiedzieć jakie kryteria są najważniejsze. W Internecie znajdziemy wiele stron gdzie zamieszczane są testy czy też opinie klientów o konkretnych produktach. Pamiętajmy że opony są elementem, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo naszej jazdy. Pierwszym i bardzo istotnym elementem w testach jest droga hamowania, to od tego zależy bezpieczeństwo nasze ale i np. pieszego, który wejdzie w ostatniej chwili przed nasz samochód. Ten parametr jest niezwykle ważny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oczywiście w testach im będzie dłuższa droga hamowania tym niżej będzie opona. Kolejna sprawa to kwestia jak opona zachowuje się w różnych warunkach atmosferycznych, z jednej strony mamy do czynienia np. z opadami deszczu a z drugiej w zimie z opadami śniegu. Co prawda na rynku są obecne opony zarówno zimowe jak i letnie, ale wiele osób decyduje się na opony całoroczne. Tak więc sprawdzajmy te parametry i zadbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze, jedźmy bezpiecznie do celu.

image Opony to jedne z podstawowych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo w naszym samochodzie a co za tym idzie ich wybór powinien być dokonany najlepiej jak jesteśmy w stanie. Ogólnie na rynku jest wiele testów różnego rodzaju ogumienia i starają się nam tam pokazać ludzie wykonujący testy wady i zalety poszczególnych opon. Nie ma możliwości żeby przeciętny człowiek znał się na wszystkich parametrach opon to też z tego powodu warto jest poszukać testów czy to w specjalistycznych gazetach czy to na stronach internetowych. Opony podzielone są rozmiarami i od wyboru tego właśnie trzeba zacząć, znajdziemy informację o rozmiarach opony do naszego modelu albo na stronach producenta albo w książce serwisowej, zazwyczaj producent dopuszcza dwa rozmiary opon przy czym jeden z nich jest oznaczony jako preferowany. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę że dobrze dobrane opony z odpowiednim ciśnieniem w sposób znaczący mogą obniżyć spalanie naszego samochodu. Dlatego przed zakupem opon zdecydowanie warto jest przejrzeć testy i opinie innych użytkowników.

Dbanie o samochód jest ważnym elementem jego posiadania a jednym ze sposobów na oszczędzanie samochodu jest to w jaki sposób jeździmy, najlepsza jest oczywiście tak zwana jazda ekologiczna. Z jednej strony pozwala nam to na zmniejszenie spalania paliwa a co za tym idzie po pierwsze oszczędzamy nasze złotówki a po drugie środowisko, co w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie tematem na topie. Ogólnie jak duży jest na to nacisk niech świadczą wyśrubowane normy spalania paliwa, które to producenci próbując spełnić posuwają się nawet do fałszowania wyników testów, mimo że spalanie w warunkach laboratoryjnych i tak jest zazwyczaj dużo niższe niż to co nam pokazuje komputer podczas normalnego użytkowania auta a wynika to z faktu że w laboratorium jednostki napędowe szykowane są specjalnie pod te testy. Oczywiście jednak my również mamy wpływ na spalanie naszego samochodu, jeżeli nie będziemy jeździć zbyt agresywnie, gwałtownie przyśpieszać żeby na następnych światłach hamować, nie będziemy cisnąć gazu do dechy na autostradzie i jechać będziemy na najwyższym biegu wówczas mamy spore szanse na to że spalanie będzie na poziomie jaki nas zadowoli.