Samochody Audi należą do grona tych marek, które nie wymagają zachęcania, ani specjalnych reklam, aby przyciągnąć klientów.
Firma ta specjalizuje się przeważnie w produkcji dużych wersji wytwornych pojazdów, które są uniwersalne. Można wybrać się nimi zarówno na ważne spotkanie biznesowe, pojechać na przykład nim z wizytą do przyjaciół, jak również wybrać się na ekstremalną wyprawę przez ostre zakręty i wyboje. Wszystkie te opcje są możliwe, ponieważ wszystkie części tego samochodu są najwyższej jakości, a także dbają one o bezpieczeństwo pasażerów i ich komfort poprzez nowatorskie rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że jazda tym samochodem to czysta przyjemność.
Ze względu na dużą wszechstronność, jaką mają wszystkie modele tej marki, klientami salonów samochodowych są klienci z różnych grup społecznych. Przeważnie decydują się na zakup ze względu na dużą przestrzeń, funkcjonalność i niezawodność tej znanej marki. Wszystkie te cechy nie umniejszają jednak tym samochodom wytworności.
Samochody Porsche to jedne z najpopularniejszych marek na świecie. Wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, a grono sympatyków tego typu maszyn wciąż się powiększa.

Do niedawna marka ta była głównie kojarzona szybkimi sportowymi autami albo z kabrioletami. Jednak od jakiegoś czasu można kupić również modele, które mają, na przykład większy bagażnik albo cztery siedzenia. Tego typu modernizacje mają na celu przyciągnięcie nowych klientów, dla których liczy się nie tylko szyk i zawrotna prędkość, ale również funkcjonalność samochodu.
Pomimo to najczęściej nabywcami takich pojazdów są przeważnie ludzie, którzy mają duże zasoby pieniężne i w ten sposób chcą zaimponować albo zwrócić na siebie uwagę.
Do licznej grupy można także zaliczyć kolekcjonerów, którzy mają w swoich obszernych garażach co najmniej kilka modeli.
Zdarzają się też takie przypadki, że samochody takie jak Porsche, robione są na specjalne zamówienie. Takie auta są o wiele droższe, ale gwarantują, że nikt więcej nie będzie mógł się poszczycić posiadaniem unikatowego okazu.

Żadna marka nie jest tak poważana, jak Mercedes. Co sprawia, że jest ona taka wyjątkowa?
Mercedes to przede wszystkim właściwe rozwiązania technologiczne, dzięki którym firma dokonała takiego wyczynu, jak połączenie luksusu z bezpieczeństwem i funkcjonalnością oraz dużych przestrzeni z możliwościami jej wykorzystania w taki sposób, żeby komfort jazdy był jeszcze większy.
Jest to jedna z tych marek, które nie podążają za modą, ani wymogami klientów. W przeciwieństwie do innych rodzajów firm z branży samochodowej, które chcą pozyskać klienta przez spełnianie jego różnych kaprysów, mercedes wyznacza własne trendy.
Modele te mają niepowtarzalny szyk, dlatego są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nawet z daleka nie można jej pomylić z żadną inną firmą z tej branży.
Jednak firma ta oprócz aut, zajmuje się również produkcją autobusów, które zalicza się do czołówki najlepszych, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wyposażenia, co powoduje, że wiele ludzi myśląc o wymarzonym samochodzie, ma na myśli właśnie tę markę.
Jaguar to samochód, który ma bardzo wielu nabywców. Jest to ten rodzaj marki, której nie trzeba reklamować.
Firma samochodowa ma w swojej ofercie sprzedaży wiele wersji danego modelu, ale największym zainteresowaniem cieszą się pojazdy sportowe. Nowe rozwiązania technologiczne spełniają wymogi wielu kapryśnych klientów. Opływowy kształt jak i nowy rodzaj silnika, dzięki któremu można osiągnąć „setkę” w mniej niż pięć sekund, przyciągają bardzo wielu amatorów tej właśnie marki, oferującej luksus w najwyższym stopniu.
Wśród grona potencjalnych klientów są też koneserzy i kolekcjonerzy, którzy już mają co najmniej jednego Jaguara, z którejś serii. Największym powodzeniem cieszą się wszelkie auta o kolorze srebrnym metaliku.

Nie jest też inaczej, jeśli chodzi o tę markę. Być może wiąże się to z tym, że samochody mają wówczas więcej uroku, przez co robią lepsze wrażenie, zwracając uwagę na wyjątkowy kształt, który podkreśla jego elegancję. Kolor ten, co ciekawe, jest preferowany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

Bmw to jedna z najlepszych marek na świecie. Poza wspaniałymi samochodami ma w swojej ofercie także motocykle i bolidy. Marka ta nieprzerwanie kojarzy się przede wszystkim z niesamowitą prędkością.
Najczęściej nabywcami takich pojazdów są przeważnie miłośnicy, którzy dysponują bardzo wysokimi środkami finansowymi, dzięki którym mogą sobie pozwolić nawet na najbardziej kosztowny samochód tej marki.
Kolekcjonerzy też stanowią silną grupę potencjalnych klientów, którzy często jeżdżą po świecie, żeby wyłuskać dla siebie wyjątkowe okazy. Często zdarza się, że mogą się oni pochwalić całkiem sporą galerią różnych modeli, które zazwyczaj znajdują się w pokaźnych garażach.
Często też są tacy, którzy składają firmie zamówienie na zrobienie specjalnego modelu, który posiadałby zarówno kształt, jak i wyposażenie, odpowiadające wymaganiom klienta. Cena takich modeli jest zwykle ustalana przez firmę. Można się spodziewać, że koszty są w związku z takim życzeniem będą znacznie wyższe niż standardowa cena modelu z salonu.
Wielu mężczyzn marzy, aby móc pochwalić się swoim samochodem.

Bo wielu z nich stawia na równi swoją kobietę wraz ze swoim samochodem, co nie za bardzo podoba się tym pierwszym. Jak wiemy kobiety chcą być traktowane jak jedyne w swoim rodzaju, jak coś najlepszego pod słońcem, a na pewno tak nie jest gdy ich mężczyzna spędza prawie cały dzień w garażu dopieszczając swoje cacko. Dla mężczyzny jego wóz jest jedyny i niepowtarzalny. Nie ma więc powodu, aby się dziwić dlaczego facet zamiast spędzać miło czas z kobietą na przykład na zakupach lub z wizytą u teściowej woli zająć się swoim „maleństwem”. Dobrą wskazówką dla kobiet, których mężczyźni zajmują się częściej swoim samochodem niż nimi jest, aby nie stawały nigdy na drodze między samochodem, a jego właścicielem, chcąc aby zwrócił na nią uwagę, ponieważ może to dać zupełnie odwrotny skutek niż zamierzony. Mężczyzna może wręcz pokłócić się ze swoją drugą połówką co w przyszłości może choć nie musi skutkować rozpadem związku. Dlatego tak ważne jest aby potrafić rozdzielić czas na pieszczenie samochodu i swojej drugiej połówki.