Piękna i bestia

Aktualnie istnieje wiele samochodów, które w jakiś sposób przykuwają naszą uwagę. Nie tylko poprzez cenę czy też wygląd, ale także ilość wyprodukowanych egzemplarzy. Przykładem może być na przykład Ferrari Enzo, który tak jak jego poprzednik Ferrari F50, został wyprodukowany w niewielkiej ilości sztuk. W przypadku F50 było to 349 sztuk, Enzo pod tym względem jest nieco lepszy, gdyż egzemplarzy tego modelu, które opuściły fabrykę w Maranello we Włoszech, było 349 sztuk + 50 seryjnych + 1 specjalny. Jest on również szybszy od swojego poprzednika. Po testach przeprowadzonych na torze w Nardo we Włoszech, osiągnął prędkość większą od podanej przez jego producenta, która wynosiła 350 km/h, gdzie Enzo sunął z prędkością 355 km/h czyli o całe 5 km/h więcej niż się spodziewano. Prędkość ta postawiła go na czwartym miejscu pod względem najszybszych samochodów testowanych na tamtejszym torze. Spalanie tegoż modelu jest wręcz kuriozalne , gdyż waha się w granicach 23 litrów benzyny na przejechanych 100 kilometrów.
Zapewne ogromnym marzeniem wielu mężczyzn i nie tylko bo przecież kobiety również są miłośniczkami motoryzacji, są szczególnie samochody sportowe. Jednym z nich może być na przykład Ferrari F50. Model tek ma zniewalający, opływowy kształt. Chodź na różnego rodzaju aukcjach internetowych poświęconych motoryzacji można spotkać repliki tego cudownego modelu Ferrari lub zestawy elementów karoserii takie jak zderzaki , drzwi, i inne, które w każdym calu pozwolą nam upodobnić nasze autko,które zwykle ma niepozorny wygląd samochodu osobowego do tego niesamowitego F50. Nic, nawet najlepiej skonstruowana replika, czy też najlepiej dopasowany zestaw elementów karoserii, nie zastąpi jednak oryginalnego Ferrari F50.

Choć jego premiera odbyła się w 1995 roku w Szwajcarii to jednak pod niektórymi względami jest on lepszy od niejednego pojazdy, który ma swoją premierę obecnie. Niesamowitym szczegółem jest także ilość wyprodukowanych sztuk tego modelu- to aż (a może tylko) 349 sztuk. Miejscem, w którym produkowano tego 520 konnego potwora była miejscowość MODENA we Włoszech.

Tagi dodane do tego wpisu tematycznego: , ,