Samochody sportowe

Godnym uwagi samochodem sportowym jest bez wątpienia Lamborghini Murcielago. Pierwszy raz publiczność go mogła podziwiać we wrześniu 2001 roku. Nazwa Murcielago z języka hiszpańskiego oznacza „nietoperza”. Produkowany on był przez pięć lat, od 2001 roku do roku 2006. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy nie jest tak szokująca jak innych marek, wynosi ona około 2 tysięcy sztuk. Nie zorientowani mogliby stwierdzić, że nie różni się od niczym od innego modelu Lamborghini-Gallardo. Nie chodzi tu tylko o dane techniczne, ale głównie a wygląd zewnętrzny. Miłośnicy Lamborghini z pewnością dostrzegają różnicę w tych dwóch cudownych modelach.

Gallardo odbył swoją premierę w 2003 roku w Frankfurcie w Niemczech. Silniki Gallardo mają moc od 500 KM do 560 KM. Skrzynie biegów to 6-stopniowa manualna i 6-stopniowa sekwencyjna. Do tej port produkowane są tylko dwie wersje Gallardo: SPYDER, który jest produkowany od 2005 roku i LP560-4, który jest produkowany od roku 2008. Pojemność silników Gallardo jest także niespotykana zbyt często bo to aż 5 litrów.
Dużo się słyszy, że został pobity kolejny rekord prędkości przez samochód, który pewnie nigdy nie będzie w naszym posiadaniu. Spoglądając na niego każdy sobie myśli: „Ale by sąsiadowi opadła szczęka, gdybym takim podjechał pod dom”. Chęć posiadania takiego samochodu nie tylko wiąże się z możliwością pochwalenia się nim przed sąsiadami lub znajomymi, ale także chęcią wciśnięcia pedału gazu do oporu, nawet stojąc w miejscu, nie mówiąc już o jeździe nim po autostradzie.

Mowa tu o jednym z najszybszych i najdroższych samochodów na świecie -Bugatti Veyronie. Jego prędkość maksymalna wynosi 407 km/h. Przyspieszenie tej zabaweczki jest po prostu oszałamiające. Do prędkości 100 km/h rozpędza się w 2,5 sekundy! Gdy wchodził na rynek był uznawany za seryjnie produkowany najszybszy samochód na świecie. Jednak nie posiada on niestety tego tytułu. Najszybszym samochodem na świecie jest SSC ULTIMATE AERO TT, którego prędkość maksymalna wynosi 411,76 km/h. Zapowiada się, że najszybszym samochodem przyszłości będzie angielski Barabus TKR o szacowanej prędkości maksymalnej 434,44 km/h.

Tagi dodane do tego wpisu tematycznego: , ,